Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
13.08.2007
Naše doprava
Exkluzivní naše doprava po Praze za 450,- číst celé
13.08.2007
Doprava DPD
Dopravou DPD zboží v Praze a Brně doručeno ve večerních hodinách. číst celé
Zobrazit všechny novinky
Informace o akcích

Reklama

 


 

 

 

 

 

Velké spotřebiče / Chladničky

VÝBĚR LEDNICE

Dobrý den vážení zákazníci,
pokusíme se Vám v následujícím textu poskytnout několik rad a informací před nákupem Vaší nové lednice.

Jak velkou lednici koupit?
Před nákupem Vaší lednice je nutno stanovit vaše potřeby i do budoucna. Lednici přeci jen nepořizujete na rok a je nutno počítat s případnými přírůstky do rodiny. Velikost chladící části je možno přibližně vypočítat takto: 1 – 2 osoby v rodině –  80  až 100 litrů objemu na každou z nich , 3 - 4 osoby v rodině 60 – 90 litrů objemu na osobu, 5 a více osob v rodině 50 – 80 litrů objemu na každou osobu. Jedná se o výpočet pro běžné užívání lednice a samozřejmě pokud nakupujete větší množství vícekrát týdně, je nutno výpočet opravit.
Čísla jsou sice jedna věc, ale ve výsledku bude také rozhodovat jaké místo máte pro lednici vyhrazeno. 

Umístění lednice?
Volně stojící kombinovanou lednici potřebujete šířku min. 60cm + 0,5-1cm (požadavek výrobců) na každé straně. Lednice by se tak neměla určitě dotýkat zdi nebo jiného nábytku.
Existují však modely s šířkou pod 60cm, a to většinou 54-55cm. Zároveň je nutno počítat s prostorem na otevření dveří (toto může prostor rozšířit o další 4-10cm) a umístění těsně kde zdi je možné zvolit se správným otevíráním dveří.
Lednici vždy postavte rovně na pevnou podlahu. Chladnička je na přední nebo zadní straně vybavena výškově nastavitelnými nožičkami, pomocí kterých lze vyrovnat její polohu. Mezi lednicí a případným kuchyňským nábytkem umístěným nad jeho horní stranou musí být prostor alespoň 5-10 cm, aby bylo zajištěno dostatečné chlazení kondenzátoru. Nevystavujte lednici přímému slunečnímu světlu ani jiným zdrojům tepla. Nechte také dostatečný prostor pro vytahování zásuvek.

Jaký typ lednice koupit?

Kombinované lednice
Toto provedení disponuje samostatným mrazákem umístěným dole pod chladící částí lednice, nebo nahoře nad ní . Tato kombinace lednice je stále nejžádanějším artiklem v porovnání s ostatními, přičemž více příznivců má provedení s mrazákem s výsuvnými policemi v dolní části. 

Výběr poměru objemu chladící a mrazící části záleží na Vašich konzumních zvyklostech, standardně doporučovaný poměr je 1:2 ve prospěch chladničky. Z celkového objemu lednice tak chladnička disponuje 2/3, mrazicí box pak 1/3 objemu. Jednotliví výrobci nabízejí i jiné poměry, pokud například  dlouhodobě uchováváte větší množství potravin v zmrazeném stavu, vyberete kombinaci lednice s větším objemem mrazáku.

Vnitřek lednic je vybaven policemi, nejoblíbenější jsou police z tvrzeného skla. U levnějších modelů může být sklo nahrazeno plastem, pro některé zákazníky je výhodné vybavení lednice drátěnými policemi. Uvnitř lednic dále naleznete variabilní množství truhlíků, přihrádek, různá příslušenství a držáky na jednotlivé potraviny a jejich balení – je jenom na Vás zhodnotit Vaše potřeby a zvyklosti v uchovávání potravin a vybrat tu správnou kombinaci.

Lednice jednodveřové
Jsou to standardní malé lednice určené k umístění pod „pult“ či pracovní desku kuchyňské linky apod. Někdy se označují pojmem kompaktní lednice. Jsou žádány všude tam, kde je vyhrazen pouze malý prostor k umístění ledničky, často slouží na hotelových pokojích, na víkendových chatách a chalupách a  jako záloha v kuchyňských linkách. Některá provedení jsou však i větší, ale zachovávají nabídku jen mrazícího prostoru a ne plnohodnotného mrazáku.

Monoklimatické chladničky
Jedná se o provedení lednice bez jakékoliv mrazící části . Jsou využívány tam kde řešíte problém s volným prostorem a častěji potřebujete pouze uchovat potraviny v chladnějším klimatu. Prostor pro zmrazení potravin máte vyřešen samostatným zařízením a v jiném místě.

Americké lednice
Side by Side lednice jsou nabízeny v mnoha velikostech a s různě bohatým vybavením. Užší oboustranné dveře těchto lednic nepotřebují tolik prostoru k otevření, jako jiná provedení širokých lednic. Dvoudvéřová americká lednice přináší výhodu v umístění potravin ve výši očí v chladící i mrazicí části a tudíž snadnější ukládání, výběr a odebírání chlazených i mražených potravin. Většina modelů je již v provedení No Frost, případně i s nápojovým automatem.

Vestavné lednice

Jde o speciální úpravu lednice tak, aby mohly být kompaktní součástí Vaší kuchyně – kuchyňské linky. Upraveno je většinou otvírání dveří tak, aby se lednice dala natěsno vsadit do linky bez ztráty možnosti plně otevřít její dveře a  také povrchová úprava čelního panelu  je jen základní bílá. Počítá se totiž, že bude z vaší strany namontována dřevěná deska a bude identická s úpravou celé kuchyňské linky. Při výběru tohoto typu spotřebiče doporučujeme konzultaci s profesionálním kuchyňským studiem či bytovým architektem. Vestavnou lednici můžete umístit většinou do menšího prostoru než volně stojící. Konstrukce vestavné lednice je totiž provedena tak aby cirkulace vzduchu ve vnější části probíhala ze předu a může být tedy vsazena do korpusu kuchyňské linky.
Před nákupem nás prosím požádejte o zaslání nákresu lednice, aby Váš bytový architekt nebo truhlář mohl připravit linku pro přesné vsazení lednice.

Jak s doručením lednice (mohu ji položit)?
Ledničky i mrazničky musí být přepravovány vždy ve vzpřímené poloze, přepravovat je ve vodorovné poloze znamená riziko poškození chladícího systému.

Za jak dlouho po doručení mohu ledničku uvést do provozu?
Po instalaci lednice nebo mrazáku na místo k tomu připravené by měl být výrobek asi 24 hodin před uvedením do provozu (zapojení kabelu do sítě) odstaven, aby se ustálila hladina kompresorového oleje. Dřívější spuštění může způsobit zadření kompresoru, případně odstartování hlučnosti, která bude neodstranitelná. 

Na jakou teplotu lednici nastavit?
Optimální teplota v chladničce by se měla pohybovat okolo +5°/6°C a v mrazničce mezi -17 až -18°C.

Mohu zaměnit otevírání dveří?
Samozřejmě to je možné pokud to typ lednice umožňuje. Před zakoupení lednice je však důležité vědět zda Vámi vybraný model tuto volbu nabízí. Většina výrobců počítá s oběmi možnostmi (závěs na pravé i levé straně) tak, že v dodávaném kuse jsou dveřní závěsy sice napravo, jednoduše se však tedy dají vlastními silami a podle montážního návodu přemístit na levou stranu. Buďte si proto vždy vědomi na jaké straně chcete dveřní závěsy mít a informujte se u nás, co konkrétní modely v tomto ohledu nabízejí.

Co to je klimatická třída?
Jedná se o rozsahy teplot v jakých může lednice nebo mrazák bez problémů pracovat. Myslete tedy na to, že pokud umístíte lednici do sklepa nebo chladné chodby nemusí vůbec zapnout systém chlazení. Zkratky a teploty jsou následující.
 * SN: +10…+32 °C
*  N: +16…+32 °C
*  ST: +18…+38 °C
*  T: +18…+43 °C

Co to jsou hvězdičky na mrazáku?
Hvězdičky označující výkon mrazení.
Na některých ledničkách najdete označení v podobě jedné až čtyřech hvězdiček v řadě, které udává teplotu a skladovací možnosti mrazící části lednice:
*          krátkodobé skladování v řádech dnů – teplota -6?C 
**        krátkodobé skladování v řádech týdnů – teplota -12?C
***      dlouhodobé  skladování v řádech měsíců – teplota -18?C 
****    dlouhodobé skladování hluboko zamrazených potravin – teplota -24?C

Ny
ní pár pojmů z oblasti chlazení, aby Vás nepřekvapili

Antibakteriální úprava
Vnitřní prostory lednice nabízejí někteří výrobci ve speciální antibakteriální úpravě. Jde o pokročilou technologii nánosu velmi tenké vrstvy většinou s přítomností molekul stříbra, které zajistí likvidaci bakterií a plísní uvnitř lednice a zamezí jejich šíření. 

Cool select zone – zóna s nastavitelným režimem chlazení 
Speciální box zabudovaný v cenově vyšších modelech s vlastním elektronicky řízeným ovládáním teploty uvnitř. Disponuje různými režimy chlazení, mrazení, rychlého zchlazení, rychlého zamražení ale i rozmrazení potravin dle Vaší potřeby. 

Energetické třídy lednic
Všechny kombinované lednice jsou rozděleny na základě své energetické účinnosti do energetických tříd A až C, přičemž spotřebiče třídy A jsou úspornější.
Výpočet a zařazení je dle celkové spotřeby a objemu. Standardy používané různými výrobci pro stanovení třídy energetické náročnosti jsou často nastaveny k dosažení co nejlepšího výsledku v prodejnosti, doporučujeme proto tyto údaje porovnávat se skutečně uvedenou denní spotřebou v kWh vzhledem k objemu lednice a vybavení jejích jednotlivých částí. Pro orientaci jak jsou energeticky účinné (A+ by mělo být o 25% úspornější než třída A, A++ dokonce o 45 %).

Home Bar - Domácí Bar
Speciální box umístěný většinou ve dveřích chladicí části Side by Side lednic s přímým přístupem zvenku speciálními dvířky. Šetří energii, protože zamezuje úniku chladného vzduchu při otevření velkých dveří lednice, a umožňuje rychlý a snadný přístup  k vybraným potravinám a nápojům.

NO FROST, FROST FREE - beznámrazové technologie
Nová technologie pro rozvod a řízení proudění chladného vzduchu uvnitř lednice zajišťuje optimální rozložení teploty uvnitř lednice a v jednotlivých jejich částech. Jednoznačně přispívá k delší trvanlivosti  uložených potravin a důsledkem jejího použití je odstranění tvorby námrazy především v mrazící části lednice (odtud NO FROST). Protože tato technologie pracuje s řízením proudění vzduchu uvnitř jednotlivých částí je možné jednoduše odstavit pomocí elektronického ventilu chladící část při zachování 100% funkčnosti mrazící části a to i v případě, že je lednice vybavena pouze jedním kompresorem. Tato funkce je vítaná především v době pobytu na dovolené.

Zvuková signalizace vysoké teploty
Pokud teplota stoupne nad rizikovou mez, spustí se výstražný zvuk. Tento alarm vypnete zavřením lednice. Tato funkce Vás upozorní na špatně zavřené dveře lednice nebo mrazničky.

Cena:
Energeticka třída
Provedení
Výrobce
Energeticka třída
Provedení
Výrobce
Zobrazuji 1-40 z 212
   Chladnička komb. Goddess RCC0155GW8
  Běžná cena 6 990 Kč
  5 990 Kč
  4 950 Kč bez DPH
  5 990 Kč
  4 950 Kč bez DPH
  Skladem u dodavatele
  ks
   A3FE835CGJE KOMBI 3D A+++ LED 1,9m HAIER
   Běžná cena 22 990 Kč
   18 999 Kč
   15 702 Kč bez DPH
   18 999 Kč
   15 702 Kč bez DPH
   Skladem u dodavatele
   ks
   • Doprava ZDARMA
   Americká lednička LIEBHERR SBSES 7353
   134 999 Kč
   111 569 Kč bez DPH
   134 999 Kč
   111 569 Kč bez DPH
   Skladem u dodavatele
   ks
    Autochladnička Compass 50 l 230V/ 12V pojízdná
    Běžná cena 3 990 Kč
    3 699 Kč
    3 057 Kč bez DPH
    3 699 Kč
    3 057 Kč bez DPH
    Skladem u dodavatele
    ks
     Autochladnička Hyundai MC 24
     Běžná cena 1 990 Kč
     1 499 Kč
     1 239 Kč bez DPH
     1 499 Kč
     1 239 Kč bez DPH
     Na prodejně
     ks
      B3FE742CMJW KOMBINACE NEREZ A++ HAIER
      Běžná cena 32 990 Kč
      29 999 Kč
      24 793 Kč bez DPH
      29 999 Kč
      24 793 Kč bez DPH
      Skladem u dodavatele
      ks
       BEKO CS 234022
       Běžná cena 7 990 Kč
       7 490 Kč
       6 190 Kč bez DPH
       7 490 Kč
       6 190 Kč bez DPH
       Skladem u dodavatele
       ks
        C3FE744CMJ KOMBI 2D A++ 70cm 1,9m HAIER
        Běžná cena 19 990 Kč
        18 999 Kč
        15 702 Kč bez DPH
        18 999 Kč
        15 702 Kč bez DPH
        Skladem u dodavatele
        ks
         C3FE744CMJW KOMBI 2D A++ 70cm 1,9m
         Běžná cena 21 900 Kč
         19 999 Kč
         16 528 Kč bez DPH
         19 999 Kč
         16 528 Kč bez DPH
         Skladem u dodavatele
         ks
          C3FE744CWJ KOMBI 2D A++ 70cm 1,9m HAIER
          Běžná cena 21 990 Kč
          19 999 Kč
          16 528 Kč bez DPH
          19 999 Kč
          16 528 Kč bez DPH
          Skladem u dodavatele
          ks
           C3FE835CGJE KOMBI 2D A+++ LED 1,9m HAIER
           Běžná cena 19 990 Kč
           18 999 Kč
           15 702 Kč bez DPH
           18 999 Kč
           15 702 Kč bez DPH
           Skladem u dodavatele
           ks
            C3FE837CGJ KOMBI 2D A+++ LED 2m HAIER
            Běžná cena 20 999 Kč
            19 999 Kč
            16 528 Kč bez DPH
            19 999 Kč
            16 528 Kč bez DPH
            Skladem u dodavatele
            ks
             C3FE844CGJ KOMBI 2D A+++ 70x190cm HAIER
             Běžná cena 24 990 Kč
             21 999 Kč
             18 181 Kč bez DPH
             21 999 Kč
             18 181 Kč bez DPH
             Skladem u dodavatele
             ks
              CCTOS 482 WH CHLADNIČKA CANDY
              Běžná cena 3 990 Kč
              3 490 Kč
              2 884 Kč bez DPH
              3 490 Kč
              2 884 Kč bez DPH
              Na prodejně
              ks
               CCTOS 482WH CHLADNIČKA CANDY
               Běžná cena 3 990 Kč
               3 490 Kč
               2 884 Kč bez DPH
               3 490 Kč
               2 884 Kč bez DPH
               Na prodejně
               ks
               • Doprava ZDARMA
               CHLADÍCÍ VITRÍNA ROMO CRW410EL
               18 990 Kč
               15 694 Kč bez DPH
               18 990 Kč
               15 694 Kč bez DPH
               Skladem u dodavatele
               ks
                Chladnička 1dv. ETA 236690000
                Běžná cena 9 990 Kč
                6 990 Kč
                5 777 Kč bez DPH
                6 990 Kč
                5 777 Kč bez DPH
                Skladem u dodavatele
                ks
                 Chladnička 1dv. Goddess RMC084GW8SS
                 Běžná cena 5 490 Kč
                 3 490 Kč
                 2 884 Kč bez DPH
                 3 490 Kč
                 2 884 Kč bez DPH
                 Skladem u dodavatele
                 ks
                  Chladnička 1dv. Goddess RSB085GW9
                  Běžná cena 6 990 Kč
                  4 990 Kč
                  4 124 Kč bez DPH
                  4 990 Kč
                  4 124 Kč bez DPH
                  Skladem u dodavatele
                  ks
                   Chladnička 1dv. Goddess RSC084GS8SS
                   Běžná cena 4 990 Kč
                   3 990 Kč
                   3 298 Kč bez DPH
                   3 990 Kč
                   3 298 Kč bez DPH
                   Skladem u dodavatele
                   ks
                    Chladnička 1dv. Goddess RSC084GW8SS
                    Běžná cena 5 490 Kč
                    3 990 Kč
                    3 298 Kč bez DPH
                    3 990 Kč
                    3 298 Kč bez DPH
                    Na dotaz
                    ks
                     Chladnička 1dv. Goddess RSC085GW8S
                     Běžná cena 5 990 Kč
                     4 490 Kč
                     3 711 Kč bez DPH
                     4 490 Kč
                     3 711 Kč bez DPH
                     Skladem u dodavatele
                     ks
                      Chladnička 1dv. Gorenje R 3091 AW
                      Běžná cena 5 990 Kč
                      4 990 Kč
                      4 124 Kč bez DPH
                      4 990 Kč
                      4 124 Kč bez DPH
                      Skladem u dodavatele
                      ks
                       Chladnička 1dv. Gorenje R 30914 AW
                       Běžná cena 4 990 Kč
                       3 990 Kč
                       3 298 Kč bez DPH
                       3 990 Kč
                       3 298 Kč bez DPH
                       Skladem u dodavatele
                       ks
                        Chladnička 1dv. Gorenje RB 30914 AW
                        Běžná cena 4 990 Kč
                        3 990 Kč
                        3 298 Kč bez DPH
                        3 990 Kč
                        3 298 Kč bez DPH
                        Skladem u dodavatele
                        ks
                         Chladnička 1dv. Gorenje RB 40914 AW
                         Běžná cena 5 490 Kč
                         4 499 Kč
                         3 718 Kč bez DPH
                         4 499 Kč
                         3 718 Kč bez DPH
                         Na prodejně
                         ks
                          Chladnička 1dv. Gorenje RB 4092 AW
                          Běžná cena 7 490 Kč
                          5 490 Kč
                          4 537 Kč bez DPH
                          5 490 Kč
                          4 537 Kč bez DPH
                          Skladem u dodavatele
                          ks
                           Chladnička 1dv. Guzzanti GZ 28 (Termochladnička) černá
                           Běžná cena 3 990 Kč
                           3 590 Kč
                           2 967 Kč bez DPH
                           3 590 Kč
                           2 967 Kč bez DPH
                           Skladem u dodavatele
                           ks
                            Chladnička 1dv. Guzzanti GZ 48
                            Běžná cena 3 990 Kč
                            3 490 Kč
                            2 884 Kč bez DPH
                            3 490 Kč
                            2 884 Kč bez DPH
                            Skladem u dodavatele
                            ks
                             Chladnička 1dv. Guzzanti GZ 70 (Termochladnička) černá
                             Běžná cena 4 490 Kč
                             4 190 Kč
                             3 463 Kč bez DPH
                             4 190 Kč
                             3 463 Kč bez DPH
                             Skladem u dodavatele
                             ks
                              Chladnička 1dv. Guzzanti GZ 70 W (Termochladnička) bílá
                              Běžná cena 3 990 Kč
                              3 699 Kč
                              3 057 Kč bez DPH
                              3 699 Kč
                              3 057 Kč bez DPH
                              Skladem u dodavatele
                              ks
                               Chladnička 1dv. Hyundai RSC050WW8
                               Běžná cena 3 990 Kč
                               2 990 Kč
                               2 471 Kč bez DPH
                               2 990 Kč
                               2 471 Kč bez DPH
                               Skladem u dodavatele
                               ks
                                Chladnička 1dv. Indesit TFAA 10
                                Běžná cena 5 990 Kč
                                5 490 Kč
                                4 537 Kč bez DPH
                                5 490 Kč
                                4 537 Kč bez DPH
                                Skladem u dodavatele
                                ks
                                 Chladnička 1dv. Whirlpool ARC 103 AP
                                 Běžná cena 6 040 Kč
                                 4 690 Kč
                                 3 876 Kč bez DPH
                                 4 690 Kč
                                 3 876 Kč bez DPH
                                 Skladem u dodavatele
                                 ks
                                  Chladnička 1dv. Whirlpool Chladnička 1dv. Whirlpool ARC 104/1 A+
                                  Běžná cena 6 844 Kč
                                  4 690 Kč
                                  3 876 Kč bez DPH
                                  4 690 Kč
                                  3 876 Kč bez DPH
                                  Skladem u dodavatele
                                  ks
                                   Chladnička 1dv. Whirlpool WMT 503
                                   Běžná cena 6 040 Kč
                                   4 490 Kč
                                   3 711 Kč bez DPH
                                   4 490 Kč
                                   3 711 Kč bez DPH
                                   Skladem u dodavatele
                                   ks
                                    Chladnička 1dv. Zanussi ZRG10800WA
                                    Běžná cena 4 990 Kč
                                    3 990 Kč
                                    3 298 Kč bez DPH
                                    3 990 Kč
                                    3 298 Kč bez DPH
                                    Na prodejně
                                    ks
                                     Chladnička 1dv.BEKO TSE 1283
                                     5 990 Kč
                                     4 950 Kč bez DPH
                                     5 990 Kč
                                     4 950 Kč bez DPH
                                     Skladem u dodavatele
                                     ks
                                      Chladnička 2dv. Goddess RDB0143GW9
                                      Běžná cena 6 990 Kč
                                      6 490 Kč
                                      5 364 Kč bez DPH
                                      6 490 Kč
                                      5 364 Kč bez DPH
                                      Skladem u dodavatele
                                      ks
                                       Chladnička 2dv. Goddess RDC0116GW8
                                       Běžná cena 6 490 Kč
                                       4 990 Kč
                                       4 124 Kč bez DPH
                                       4 990 Kč
                                       4 124 Kč bez DPH
                                       Skladem u dodavatele
                                       ks
                                       Produktů na stránku 4080120
                                        

                                        

                                       Nestíháte sledovat novinky na našich stránkách? Přihlašte se k odběru a my je budeme přednostně zasílat na Váš e-mail. Nic Vám již neunikne.

                                       Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

                                       V případě, že nějaký spotřebič, který byste si přáli, neuvidíte v našem internetovém obchodě, neváhejte a kontaktujte nás! Obratem zajistíme a objednáme!

                                       Kde nás najdete

                                       Radlická 17
                                       Praha 5-Radlice, 15000

                                       otevřeno:
                                       pondělí-pátek 9-18 hod

                                       Mapa

                                       Kontakty
                                       Elektro-styl
                                       Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
                                       Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.