Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Informace o akcích
Facebok

Reklama

 


 

 

 

 

 

Velké spotřebiče / Chladničky

VÝBĚR LEDNICE

Dobrý den vážení zákazníci,
pokusíme se Vám v následujícím textu poskytnout několik rad a informací před nákupem Vaší nové lednice.

Jak velkou lednici koupit?
Před nákupem Vaší lednice je nutno stanovit vaše potřeby i do budoucna. Lednici přeci jen nepořizujete na rok a je nutno počítat s případnými přírůstky do rodiny. Velikost chladící části je možno přibližně vypočítat takto: 1 – 2 osoby v rodině –  80  až 100 litrů objemu na každou z nich , 3 - 4 osoby v rodině 60 – 90 litrů objemu na osobu, 5 a více osob v rodině 50 – 80 litrů objemu na každou osobu. Jedná se o výpočet pro běžné užívání lednice a samozřejmě pokud nakupujete větší množství vícekrát týdně, je nutno výpočet opravit.
Čísla jsou sice jedna věc, ale ve výsledku bude také rozhodovat jaké místo máte pro lednici vyhrazeno. 

Umístění lednice?
Volně stojící kombinovanou lednici potřebujete šířku min. 60cm + 0,5-1cm (požadavek výrobců) na každé straně. Lednice by se tak neměla určitě dotýkat zdi nebo jiného nábytku.
Existují však modely s šířkou pod 60cm, a to většinou 54-55cm. Zároveň je nutno počítat s prostorem na otevření dveří (toto může prostor rozšířit o další 4-10cm) a umístění těsně kde zdi je možné zvolit se správným otevíráním dveří.
Lednici vždy postavte rovně na pevnou podlahu. Chladnička je na přední nebo zadní straně vybavena výškově nastavitelnými nožičkami, pomocí kterých lze vyrovnat její polohu. Mezi lednicí a případným kuchyňským nábytkem umístěným nad jeho horní stranou musí být prostor alespoň 5-10 cm, aby bylo zajištěno dostatečné chlazení kondenzátoru. Nevystavujte lednici přímému slunečnímu světlu ani jiným zdrojům tepla. Nechte také dostatečný prostor pro vytahování zásuvek.

Jaký typ lednice koupit?

Kombinované lednice
Toto provedení disponuje samostatným mrazákem umístěným dole pod chladící částí lednice, nebo nahoře nad ní . Tato kombinace lednice je stále nejžádanějším artiklem v porovnání s ostatními, přičemž více příznivců má provedení s mrazákem s výsuvnými policemi v dolní části. 

Výběr poměru objemu chladící a mrazící části záleží na Vašich konzumních zvyklostech, standardně doporučovaný poměr je 1:2 ve prospěch chladničky. Z celkového objemu lednice tak chladnička disponuje 2/3, mrazicí box pak 1/3 objemu. Jednotliví výrobci nabízejí i jiné poměry, pokud například  dlouhodobě uchováváte větší množství potravin v zmrazeném stavu, vyberete kombinaci lednice s větším objemem mrazáku.

Vnitřek lednic je vybaven policemi, nejoblíbenější jsou police z tvrzeného skla. U levnějších modelů může být sklo nahrazeno plastem, pro některé zákazníky je výhodné vybavení lednice drátěnými policemi. Uvnitř lednic dále naleznete variabilní množství truhlíků, přihrádek, různá příslušenství a držáky na jednotlivé potraviny a jejich balení – je jenom na Vás zhodnotit Vaše potřeby a zvyklosti v uchovávání potravin a vybrat tu správnou kombinaci.

Lednice jednodveřové
Jsou to standardní malé lednice určené k umístění pod „pult“ či pracovní desku kuchyňské linky apod. Někdy se označují pojmem kompaktní lednice. Jsou žádány všude tam, kde je vyhrazen pouze malý prostor k umístění ledničky, často slouží na hotelových pokojích, na víkendových chatách a chalupách a  jako záloha v kuchyňských linkách. Některá provedení jsou však i větší, ale zachovávají nabídku jen mrazícího prostoru a ne plnohodnotného mrazáku.

Monoklimatické chladničky
Jedná se o provedení lednice bez jakékoliv mrazící části . Jsou využívány tam kde řešíte problém s volným prostorem a častěji potřebujete pouze uchovat potraviny v chladnějším klimatu. Prostor pro zmrazení potravin máte vyřešen samostatným zařízením a v jiném místě.

Americké lednice
Side by Side lednice jsou nabízeny v mnoha velikostech a s různě bohatým vybavením. Užší oboustranné dveře těchto lednic nepotřebují tolik prostoru k otevření, jako jiná provedení širokých lednic. Dvoudvéřová americká lednice přináší výhodu v umístění potravin ve výši očí v chladící i mrazicí části a tudíž snadnější ukládání, výběr a odebírání chlazených i mražených potravin. Většina modelů je již v provedení No Frost, případně i s nápojovým automatem.

Vestavné lednice

Jde o speciální úpravu lednice tak, aby mohly být kompaktní součástí Vaší kuchyně – kuchyňské linky. Upraveno je většinou otvírání dveří tak, aby se lednice dala natěsno vsadit do linky bez ztráty možnosti plně otevřít její dveře a  také povrchová úprava čelního panelu  je jen základní bílá. Počítá se totiž, že bude z vaší strany namontována dřevěná deska a bude identická s úpravou celé kuchyňské linky. Při výběru tohoto typu spotřebiče doporučujeme konzultaci s profesionálním kuchyňským studiem či bytovým architektem. Vestavnou lednici můžete umístit většinou do menšího prostoru než volně stojící. Konstrukce vestavné lednice je totiž provedena tak aby cirkulace vzduchu ve vnější části probíhala ze předu a může být tedy vsazena do korpusu kuchyňské linky.
Před nákupem nás prosím požádejte o zaslání nákresu lednice, aby Váš bytový architekt nebo truhlář mohl připravit linku pro přesné vsazení lednice.

Jak s doručením lednice (mohu ji položit)?
Ledničky i mrazničky musí být přepravovány vždy ve vzpřímené poloze, přepravovat je ve vodorovné poloze znamená riziko poškození chladícího systému.

Za jak dlouho po doručení mohu ledničku uvést do provozu?
Po instalaci lednice nebo mrazáku na místo k tomu připravené by měl být výrobek asi 24 hodin před uvedením do provozu (zapojení kabelu do sítě) odstaven, aby se ustálila hladina kompresorového oleje. Dřívější spuštění může způsobit zadření kompresoru, případně odstartování hlučnosti, která bude neodstranitelná. 

Na jakou teplotu lednici nastavit?
Optimální teplota v chladničce by se měla pohybovat okolo +5°/6°C a v mrazničce mezi -17 až -18°C.

Mohu zaměnit otevírání dveří?
Samozřejmě to je možné pokud to typ lednice umožňuje. Před zakoupení lednice je však důležité vědět zda Vámi vybraný model tuto volbu nabízí. Většina výrobců počítá s oběmi možnostmi (závěs na pravé i levé straně) tak, že v dodávaném kuse jsou dveřní závěsy sice napravo, jednoduše se však tedy dají vlastními silami a podle montážního návodu přemístit na levou stranu. Buďte si proto vždy vědomi na jaké straně chcete dveřní závěsy mít a informujte se u nás, co konkrétní modely v tomto ohledu nabízejí.

Co to je klimatická třída?
Jedná se o rozsahy teplot v jakých může lednice nebo mrazák bez problémů pracovat. Myslete tedy na to, že pokud umístíte lednici do sklepa nebo chladné chodby nemusí vůbec zapnout systém chlazení. Zkratky a teploty jsou následující.
 * SN: +10…+32 °C
*  N: +16…+32 °C
*  ST: +18…+38 °C
*  T: +18…+43 °C

Co to jsou hvězdičky na mrazáku?
Hvězdičky označující výkon mrazení.
Na některých ledničkách najdete označení v podobě jedné až čtyřech hvězdiček v řadě, které udává teplotu a skladovací možnosti mrazící části lednice:
*          krátkodobé skladování v řádech dnů – teplota -6?C 
**        krátkodobé skladování v řádech týdnů – teplota -12?C
***      dlouhodobé  skladování v řádech měsíců – teplota -18?C 
****    dlouhodobé skladování hluboko zamrazených potravin – teplota -24?C

Ny
ní pár pojmů z oblasti chlazení, aby Vás nepřekvapili

Antibakteriální úprava
Vnitřní prostory lednice nabízejí někteří výrobci ve speciální antibakteriální úpravě. Jde o pokročilou technologii nánosu velmi tenké vrstvy většinou s přítomností molekul stříbra, které zajistí likvidaci bakterií a plísní uvnitř lednice a zamezí jejich šíření. 

Cool select zone – zóna s nastavitelným režimem chlazení 
Speciální box zabudovaný v cenově vyšších modelech s vlastním elektronicky řízeným ovládáním teploty uvnitř. Disponuje různými režimy chlazení, mrazení, rychlého zchlazení, rychlého zamražení ale i rozmrazení potravin dle Vaší potřeby. 

Energetické třídy lednic
Všechny kombinované lednice jsou rozděleny na základě své energetické účinnosti do energetických tříd A až C, přičemž spotřebiče třídy A jsou úspornější.
Výpočet a zařazení je dle celkové spotřeby a objemu. Standardy používané různými výrobci pro stanovení třídy energetické náročnosti jsou často nastaveny k dosažení co nejlepšího výsledku v prodejnosti, doporučujeme proto tyto údaje porovnávat se skutečně uvedenou denní spotřebou v kWh vzhledem k objemu lednice a vybavení jejích jednotlivých částí. Pro orientaci jak jsou energeticky účinné (A+ by mělo být o 25% úspornější než třída A, A++ dokonce o 45 %).

Home Bar - Domácí Bar
Speciální box umístěný většinou ve dveřích chladicí části Side by Side lednic s přímým přístupem zvenku speciálními dvířky. Šetří energii, protože zamezuje úniku chladného vzduchu při otevření velkých dveří lednice, a umožňuje rychlý a snadný přístup  k vybraným potravinám a nápojům.

NO FROST, FROST FREE - beznámrazové technologie
Nová technologie pro rozvod a řízení proudění chladného vzduchu uvnitř lednice zajišťuje optimální rozložení teploty uvnitř lednice a v jednotlivých jejich částech. Jednoznačně přispívá k delší trvanlivosti  uložených potravin a důsledkem jejího použití je odstranění tvorby námrazy především v mrazící části lednice (odtud NO FROST). Protože tato technologie pracuje s řízením proudění vzduchu uvnitř jednotlivých částí je možné jednoduše odstavit pomocí elektronického ventilu chladící část při zachování 100% funkčnosti mrazící části a to i v případě, že je lednice vybavena pouze jedním kompresorem. Tato funkce je vítaná především v době pobytu na dovolené.

Zvuková signalizace vysoké teploty
Pokud teplota stoupne nad rizikovou mez, spustí se výstražný zvuk. Tento alarm vypnete zavřením lednice. Tato funkce Vás upozorní na špatně zavřené dveře lednice nebo mrazničky.

Cena:
Energeticka třída
Provedení
Výrobce
Energeticka třída
Provedení
Výrobce
Zobrazuji 1-40 z 195
 • Doprava ZDARMA
Americká lednička LIEBHERR SBSES 7353
0 hodnocení
134 999 Kč
111 569 Kč bez DPH
134 999 Kč
111 569 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele
ks
  Autochladnička Compass 50 l 230V/ 12V pojízdná
  0 hodnocení
  Běžná cena 3 990 Kč
  3 699 Kč
  3 057 Kč bez DPH
  3 699 Kč
  3 057 Kč bez DPH
  Skladem u dodavatele
  ks
   Autochladnička Hyundai MC 24
   0 hodnocení
   Běžná cena 1 990 Kč
   1 399 Kč
   1 156 Kč bez DPH
   1 399 Kč
   1 156 Kč bez DPH
   Na prodejně
   ks
    B3FE742CMJW KOMBINACE NEREZ A++ HAIER
    0 hodnocení
    Běžná cena 32 990 Kč
    29 999 Kč
    24 793 Kč bez DPH
    29 999 Kč
    24 793 Kč bez DPH
    Skladem u dodavatele
    ks
     BEKO CS 234022
     0 hodnocení
     Běžná cena 7 990 Kč
     7 490 Kč
     6 190 Kč bez DPH
     7 490 Kč
     6 190 Kč bez DPH
     Skladem u dodavatele
     ks
      C3FE744CMJ KOMBI 2D A++ 70cm 1,9m HAIER
      0 hodnocení
      Běžná cena 19 990 Kč
      18 999 Kč
      15 702 Kč bez DPH
      18 999 Kč
      15 702 Kč bez DPH
      Skladem u dodavatele
      ks
       C3FE744CWJ KOMBI 2D A++ 70cm 1,9m HAIER
       0 hodnocení
       Běžná cena 21 990 Kč
       19 999 Kč
       16 528 Kč bez DPH
       19 999 Kč
       16 528 Kč bez DPH
       Skladem u dodavatele
       ks
        C3FE835CGJE KOMBI 2D A+++ LED 1,9m HAIER
        0 hodnocení
        Běžná cena 19 990 Kč
        18 999 Kč
        15 702 Kč bez DPH
        18 999 Kč
        15 702 Kč bez DPH
        Skladem u dodavatele
        ks
         C3FE837CGJ KOMBI 2D A+++ LED 2m HAIER
         0 hodnocení
         Běžná cena 20 999 Kč
         19 999 Kč
         16 528 Kč bez DPH
         19 999 Kč
         16 528 Kč bez DPH
         Skladem u dodavatele
         ks
          CCOLS 6172 WH CHLADNIČKA CANDY
          0 hodnocení
          Běžná cena 10 990 Kč
          9 490 Kč
          7 843 Kč bez DPH
          9 490 Kč
          7 843 Kč bez DPH
          Skladem u dodavatele
          ks
          • Doprava ZDARMA
          CHLADÍCÍ VITRÍNA ROMO CRW410EL
          0 hodnocení
          18 990 Kč
          15 694 Kč bez DPH
          18 990 Kč
          15 694 Kč bez DPH
          Skladem u dodavatele
          ks
           Chladnička 1dv. ETA 236690000
           0 hodnocení
           Běžná cena 9 990 Kč
           6 990 Kč
           5 777 Kč bez DPH
           6 990 Kč
           5 777 Kč bez DPH
           Skladem u dodavatele
           ks
            Chladnička 1dv. Goddess RMC084GW8SS
            0 hodnocení
            Běžná cena 5 490 Kč
            3 490 Kč
            2 884 Kč bez DPH
            3 490 Kč
            2 884 Kč bez DPH
            Skladem u dodavatele
            ks
             Chladnička 1dv. Goddess RSB085GW9
             0 hodnocení
             Běžná cena 6 990 Kč
             4 990 Kč
             4 124 Kč bez DPH
             4 990 Kč
             4 124 Kč bez DPH
             Skladem u dodavatele
             ks
              Chladnička 1dv. Goddess RSC084GS8SS
              0 hodnocení
              Běžná cena 4 990 Kč
              3 990 Kč
              3 298 Kč bez DPH
              3 990 Kč
              3 298 Kč bez DPH
              Skladem u dodavatele
              ks
               Chladnička 1dv. Goddess RSC084GW8SS
               0 hodnocení
               Běžná cena 5 490 Kč
               3 990 Kč
               3 298 Kč bez DPH
               3 990 Kč
               3 298 Kč bez DPH
               Na dotaz
               ks
                Chladnička 1dv. Goddess RSC085GW8S
                0 hodnocení
                Běžná cena 5 990 Kč
                4 490 Kč
                3 711 Kč bez DPH
                4 490 Kč
                3 711 Kč bez DPH
                Skladem u dodavatele
                ks
                 Chladnička 1dv. Gorenje R 3091 AW
                 0 hodnocení
                 Běžná cena 5 990 Kč
                 4 990 Kč
                 4 124 Kč bez DPH
                 4 990 Kč
                 4 124 Kč bez DPH
                 Skladem u dodavatele
                 ks
                  Chladnička 1dv. Gorenje R 30914 AW
                  0 hodnocení
                  Běžná cena 4 990 Kč
                  3 990 Kč
                  3 298 Kč bez DPH
                  3 990 Kč
                  3 298 Kč bez DPH
                  Skladem u dodavatele
                  ks
                   Chladnička 1dv. Gorenje RB 30914 AW
                   0 hodnocení
                   Běžná cena 4 990 Kč
                   3 990 Kč
                   3 298 Kč bez DPH
                   3 990 Kč
                   3 298 Kč bez DPH
                   Skladem u dodavatele
                   ks
                    Chladnička 1dv. Gorenje RB 40914 AW
                    0 hodnocení
                    Běžná cena 5 490 Kč
                    4 499 Kč
                    3 718 Kč bez DPH
                    4 499 Kč
                    3 718 Kč bez DPH
                    Na prodejně
                    ks
                     Chladnička 1dv. Gorenje RB 4092 AW
                     0 hodnocení
                     Běžná cena 7 490 Kč
                     5 490 Kč
                     4 537 Kč bez DPH
                     5 490 Kč
                     4 537 Kč bez DPH
                     Skladem u dodavatele
                     ks
                      Chladnička 1dv. Guzzanti GZ 28 (Termochladnička) černá
                      0 hodnocení
                      Běžná cena 3 990 Kč
                      3 590 Kč
                      2 967 Kč bez DPH
                      3 590 Kč
                      2 967 Kč bez DPH
                      Skladem u dodavatele
                      ks
                       Chladnička 1dv. Guzzanti GZ 48
                       0 hodnocení
                       Běžná cena 3 990 Kč
                       3 490 Kč
                       2 884 Kč bez DPH
                       3 490 Kč
                       2 884 Kč bez DPH
                       Skladem u dodavatele
                       ks
                        Chladnička 1dv. Guzzanti GZ 70 (Termochladnička) černá
                        0 hodnocení
                        Běžná cena 4 490 Kč
                        4 190 Kč
                        3 463 Kč bez DPH
                        4 190 Kč
                        3 463 Kč bez DPH
                        Skladem u dodavatele
                        ks
                         Chladnička 1dv. Guzzanti GZ 70 W (Termochladnička) bílá
                         0 hodnocení
                         Běžná cena 3 990 Kč
                         3 699 Kč
                         3 057 Kč bez DPH
                         3 699 Kč
                         3 057 Kč bez DPH
                         Skladem u dodavatele
                         ks
                          Chladnička 1dv. Indesit TFAA 10
                          0 hodnocení
                          Běžná cena 5 990 Kč
                          5 490 Kč
                          4 537 Kč bez DPH
                          5 490 Kč
                          4 537 Kč bez DPH
                          Skladem u dodavatele
                          ks
                           Chladnička 1dv. Whirlpool ARC 103 AP
                           0 hodnocení
                           Běžná cena 6 040 Kč
                           4 690 Kč
                           3 876 Kč bez DPH
                           4 690 Kč
                           3 876 Kč bez DPH
                           Skladem u dodavatele
                           ks
                            Chladnička 1dv. Whirlpool Chladnička 1dv. Whirlpool ARC 104/1 A+
                            0 hodnocení
                            Běžná cena 6 844 Kč
                            4 690 Kč
                            3 876 Kč bez DPH
                            4 690 Kč
                            3 876 Kč bez DPH
                            Skladem u dodavatele
                            ks
                             Chladnička 1dv. Whirlpool WMT 503
                             0 hodnocení
                             Běžná cena 6 040 Kč
                             4 490 Kč
                             3 711 Kč bez DPH
                             4 490 Kč
                             3 711 Kč bez DPH
                             Skladem u dodavatele
                             ks
                              Chladnička 1dv.BEKO TSE 1283
                              0 hodnocení
                              5 990 Kč
                              4 950 Kč bez DPH
                              5 990 Kč
                              4 950 Kč bez DPH
                              Skladem u dodavatele
                              ks
                               Chladnička 2dv. Goddess RDB0143GW9
                               0 hodnocení
                               Běžná cena 6 990 Kč
                               6 490 Kč
                               5 364 Kč bez DPH
                               6 490 Kč
                               5 364 Kč bez DPH
                               Skladem u dodavatele
                               ks
                                Chladnička 2dv. Goddess RDC0116GW8
                                0 hodnocení
                                Běžná cena 6 490 Kč
                                4 990 Kč
                                4 124 Kč bez DPH
                                4 990 Kč
                                4 124 Kč bez DPH
                                Skladem u dodavatele
                                ks
                                 Chladnička 2dv. Goddess RDC0130GW8
                                 0 hodnocení
                                 Běžná cena 5 990 Kč
                                 5 490 Kč
                                 4 537 Kč bez DPH
                                 5 490 Kč
                                 4 537 Kč bez DPH
                                 Výrobek je momentálně nedostupný
                                 ks
                                  Chladnička 2dv. Zanussi ZRT23100WA
                                  0 hodnocení
                                  Běžná cena 7 990 Kč
                                  6 990 Kč
                                  5 777 Kč bez DPH
                                  6 990 Kč
                                  5 777 Kč bez DPH
                                  Skladem u dodavatele
                                  ks
                                   Chladnička Goddess RSD0124GW8 bílá
                                   0 hodnocení
                                   Běžná cena 7 990 Kč
                                   5 590 Kč
                                   4 620 Kč bez DPH
                                   5 590 Kč
                                   4 620 Kč bez DPH
                                   Skladem u dodavatele
                                   ks
                                    Chladnička Guzzanti GZ-28 černá termoel
                                    0 hodnocení
                                    Běžná cena 3 990 Kč
                                    3 590 Kč
                                    2 967 Kč bez DPH
                                    3 590 Kč
                                    2 967 Kč bez DPH
                                    Skladem u dodavatele
                                    ks
                                     Chladnička komb. BEKO CSA 24022
                                     0 hodnocení
                                     Běžná cena 9 490 Kč
                                     5 990 Kč
                                     4 950 Kč bez DPH
                                     5 990 Kč
                                     4 950 Kč bez DPH
                                     Skladem u dodavatele
                                     ks
                                      Chladnička komb. BEKO CSA 29021
                                      0 hodnocení
                                      Běžná cena 7 990 Kč
                                      6 990 Kč
                                      5 777 Kč bez DPH
                                      6 990 Kč
                                      5 777 Kč bez DPH
                                      Skladem u dodavatele
                                      ks
                                       Chladnička komb. FR240 1501AA
                                       0 hodnocení
                                       5 690 Kč
                                       4 702 Kč bez DPH
                                       5 690 Kč
                                       4 702 Kč bez DPH
                                       Skladem u dodavatele
                                       ks
                                       Produktů na stránku 4080120
                                        

                                        

                                       Nestíháte sledovat novinky na našich stránkách? Přihlašte se k odběru a my je budeme přednostně zasílat na Váš e-mail. Nic Vám již neunikne.

                                       Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

                                       V případě, že nějaký spotřebič, který byste si přáli, neuvidíte v našem internetovém obchodě, neváhejte a kontaktujte nás! Obratem zajistíme a objednáme!

                                       Kde nás najdete

                                       Radlická 17
                                       Praha 5-Radlice, 15000

                                       otevřeno:
                                       pondělí-pátek 9-18 hod

                                       Mapa

                                       Kontakty
                                       Elektro-styl
                                       Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
                                       Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.